Сайт Проценко Світлани Сергіївни

Усе для всіх!
Меню сайту
Категорії розділу
Новини освіти [54]
Шкільні новини [57]
Новини звідусіль [8]
Онлайн друкування
<
«Методичний портал»

>
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

Результат пошуку зображень за запитом "співпраця школи і сімї"

 

Дитина — дзеркало сім'ї: як у краплі води відбивається сонце, 

так у дітях відбивається моральна чистота матері й батька.

Завдання школи  та батьків — дати кожній дитині щастя.

 В. О. Сухомлинський

Батьки – перші вихователі дитячих душ!

    Виховання дітей є найактуальнішим питанням усіх батьків. Одні вважають, що успіх у вихованні залежить від керівництва дитиною, її підкорення волі дорослого. Інші вбачають основу виховання у доброму ставленні  до дітей. І першим,  і другим вдалося успішно впоратися з деякими труднощами виховання, але тільки жорстокість або тільки доброта не змогли допомогти в усіх випадках. І це відбувається тому, що батьки не враховують основних правил виховання. Які ж вони ці правила виховання?

         Правило перше. Ніколи не беріться за виховання у поганому настрої. 
Виховання дітей – це одне з самих прекрасних занять людини і його, безперечно, повинні супроводжувати хороший настрій, спокій, схильність до спілкування. Щоб переконатися у цьому, ви самі повинні дати відповідь на ряд запитань : де вам краще – в компанії друзів, прихильних до вас, чи в компанії певних суб'єктів, де кожен займається своєю справою? Чи подобається вам, коли на вас кричать, чи ви надаєте перевагу нормальному тону розмови? Звичайно, будь-яка людина на ці питання дасть однозначну відповідь. Але, на жаль, чомусь не всі батьки пам'ятають ці прості істини в щоденному спілкування з дітьми.

       Правило друге. Ясно визначте, чого ви хочете від дитини (і поясніть їй це), а також дізнайтесь, що вона сама думає з цього приводу.  Деякі батьки чітко не уявляють собі, чого вони хочуть від дітей; вони лише знають, що в дітях їх дещо “не влаштовує”.       

     Правило третє. Надавайте дитині самостійність.  Виховуйте, але не контролюйте кожен крок. Діти хочуть, як правило, до всього дійти самі, зробити це вони зможуть лише за допомогою дорослого, але - тактовною. І це повинна бути лише допомога, а не підміна дій дитини діями дорослого.

 Правило четверте. Не підказуйте готового рішення, а показуйте можливі шляхи до нього і час від часу розбирайте з дитиною його правильні і хибні кроки. 

         Правило п’яте. Не пропустіть того часу, коли досягнуто перший успіх. 
Ніколи не чекайте особливого випадку хвалити дитину за кожен вдалий крок. Дуже важливо хвалити не взагалі, а конкретно. Не “ти у мене молодець”, а обов'язково “ти поступив добре, тому що ...”, і обов'язково дайте відчути свій настрій – в даному випадку – це радість успіху дитини.        

      Правило шосте. Зробити своєчасно зауваження. Відразу дати оцінку вчинку і зробити паузу – дати усвідомити почуте. Будь-яке зауваження потрібно робити відразу після помилки.

        Правило сьоме. Оцінювати вчинок, а не особистість!  На жаль, якраз в цьому пункті закладена найпоширеніша помилка. “Ти – поганий” (оцінка особистості) звучить замість більш вдалого у цій ситуації “ти вчинив погано” (оцінка вчинку). І необхідно конкретно пояснити, чому в даному випадку дитина вчинила неправильно. Оскільки критикується помилка, а не особистість, то у дитини відпадає необхідність ставати у позу захисника, а разом з тим і непотрібний страх, побоювання бути покараним.

        Правило восьме. Після зауваження обов'язково доторкніться до дитини і тим самим дайте відчути, що співчуваєте її помилці, вірите в неї, що ви хорошої думки про неї, не дивлячись на помилки. 

       Правило дев’яте. Виховання повинно бути жорстким, але добрим.  В цьому і полягає суть своєчасності вихователя. Не потрібно мучитися хибним вибором – який спосіб виховання кращий: жорстокість або доброта, авторитарність або лібералізм - і те і інше рівно віддалене від суті ефективного сучасного виховання дітей в сім'ї. Все добре в свій час, і потрібно вміти застосувати різні методи у відповідності з конкретною ситуацією. Тоді й виховання буде своєчасним . 

     Звичайно, можна ще багато називати правил виховання. Але головне добитися того, щоб і батько, і мати, як вихователі своїх дітей, виступали в єдності. 
В.О.Сухомлинський у книзі “Сто порад учителеві” писав:
“Ми повинні турбуватися, щоб у матері і батька було єдине уявлення про те, кого вони разом із педагогами  виховують, а звідси і про єдність їх вимог, передусім – до самих себе. Добитися того, щоб батько і мати, як вихователі, виступали в єдності – це означає навчити мудрості материнської і батьківської любові, гармонії доброти і суворості, ласки і вимогливості. З великим тактом, не доторкаючись до особистого, часто болісного, ми прагнемо запобігти помилкам батьків у цій найтоншій сфері духовного життя. Там, де немає мудрості батьківської педагогіки, любов матері й батька калічить дітей”.

 

Результат пошуку зображень за запитом "корисна інформація для батьків"

1. Освітній портал на базі інтерактивної платформи дляьнавчання дітей.

https://vchy.com.ua

2. Як взаємодіяти з батьками.

https://ru.osvita.ua/school/method/5339/

3. Батькам. Освітній портал.

https://urok-ua.com/category/batkam/

4. Шкільне життя - все для вчителя, учня та батьків.

https://vk.com/schoollife_org_ua

5. Шкільне життя.

https://www.schoollife.org.ua/

6. Співпраця вчителів і батьків, громадськості в вихованні дітей.

http://www.horting.org.ua/node/1403

7. Батьки. Вікіпедія

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D1%82%D1%8C%D0%BA%D0%B8

8. Загляньте на сайт "Для дітей", прочитайте різні корисні поради!

http://ditey.com/

9. Які "хороші" фрази не можна говорити дитині

 

Цими словами ви зробите малюкові лише гірше.

“Обережно! Не впади!”
Здавалося б, чим може нашкодити така фраза? Але коли ми кричимо її слідом малюкові, то просто його відволікаємо. Крім цього, діти часто не чують частинку “не”, тому ваші зауваження часто залишаються непочутими. Щоб уникнути неприємностей, замініть звичне “не біжи” на “стоп”, а “не впади” на “тримайся”.

“Солодке отримаєш після їжі”
Говорячи подібні слова, ви досягнете того, що дитина буде їсти в поспіху, а значить ніякого задоволення від їжі він не отримає. Крім того, прийом їжі може бути сприйнятий крихіткою як покарання. Спробуйте змінити формулювання, наприклад: “Спочатку ми поїмо кашу, а на десерт у нас …”.

“Швидше, поквапся”
Впевнені, вам не раз доводилося вимовляти цю фразу під час зборів в садок або на прогулянку. Замість того, щоб тиснути на дитину, натякаючи на те, що через нього ви можете кудись спізнитися, пом’якшіть тон. Запропонуйте малюкові свою допомогу або почніть гру, в якій той, хто швидше одягнеться і обується отримає приз.

“Це не страшно”
Коли дитина падає, мама відразу мчить до нього, щоб заспокоїти. Але бачачи, що у малюка трохи подряпана коліно, її розради зводяться до фрази “Нічого страшного, пройде”. Подібними словами ви говорите дитині, що його біль вам байдужа. Поцікавтеся, що болить у крихти і як ви можете йому допомогти. На сайті Наша мама ви знайдете завжди цікаві та корисні новини для матусь та дітей.

Джерело: 4mama.ua

10. Концепція сімейного виховання в системі освіти України “Щаслива родина”.

Категорія: Нормативно-правові документи

Концепція сімейного виховання в системі освіти України “Щаслива родина” розроблена у відповідь на актуальну потребу сучасної молодої людини готувати себе до створення сім’ї як основи її активної, творчої та самодостатньої життєдіяльності, осередку взаємин, який грунтується на засадах культурних норм і цінностей. Концепція містить основні положення, що стосуються підготовки молоді до щасливого подружнього життя та формування відповідального батьківства. Виконання Концепції дасть змогу підвищити рівень та статус сімейного виховання в системі освіти; розширити склад суб’єктів сімейного виховання, посилити координацію їх дій і впливів; сприяти фізичному, інтелектуальному та духовно-моральному розвитку особистості дитини, сформує культуру сімейних відносин чоловіка та жінки, підвищить рівень відповідальності батьків за сім’ю та виховання власних дітей.

Тип ресурсу: Концепція

Галузь освіти: Виховна робота

Аудиторія: Директори, заступники директорів з виховної роботи, педагоги-організатори, класні керівники

Кількість сторінок: 14

Рік видання: 2015

Джерело: Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

Мова ресурсу: українська

Файли: 

Microsoft Office document icon Концепція сімейного виховання в системі освіти України “Щаслива родина” 

 

МАТЕРІАЛИ ЗАОЧНОГО ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ ПОРТФОЛІО З ВІДЕОМАТЕРІАЛАМИ

"ПЕДАГОГІЧНИЙ ДОСВІД ОСВІТЯН РЕГІОНУ - 2018".

Інтеграція зусиль школи і сім'ї у створенні ефективного простору освітнього закладу

1. БРОШУРА. https://drive.google.com/file/d/1O1sTK4NLHzx_IMUl_62KwEhQfJDx8EPM/view

2. ПРЕЗЕНТАЦІЯ. https://drive.google.com/file/d/1GQcoOsWFDMPxhF9Q4SwkjbVUszcu8L7R/view

3. ВІДЕОФІЛЬМ. https://drive.google.com/file/d/1S3DpYwtOoFPkS_B0wZzMT7Ff3OzhlmKh/view

 

Результат пошуку зображень за запитом "орнамент"

 

Про Нову українську школу — батькам першокласників

https://www.pedrada.com.ua/article/2421-nova-ukranska-shkola-batkam-pershoklasnikv

Результат пошуку зображень за запитом "картинки батькам першокласників"

Батькам майбутніх першокласників: змінився порядок прийому дітей до школи

http://pedpresa.ua/190165-batkam-majbutnih-pershoklasnykiv-zminyvsya-poryadok-pryjomu-ditej-shkoly.html

 

ПОРАДИ БАТЬКАМ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ!!!

1. Радійте Вашій дитині!

2. Розмовляйте з дитиною спокійним голосом. Для дитини Ви — зразок мовлення, адже вона вчиться мови, наслідуючи, слухаючи, спостерігаючи.Ваша дитина буде говорити так, як Ви.Малюк успішніше засвоює мову тоді, коли дорослі слухають його, спілкуються, розмовляють.Виявляйте готовність слухати.Якщо роль слухача Вас втомлює, якщо Ви поспішаєте, не за¬бувайте: терпіння, виявлене в дошкільний період, суттєво полег¬шить ваші проблеми в майбутньому.

3. Щодня читайте дитині. Розучуйте скоромовки, чистомовки.

4. Приділяйте дитині якомога більше часу. Саме в дошкільні роки закладаються основи впевненості в собі та успішного спілкування поза сім'єю. Від рівня раннього мовленнєвого розвитку залежатиме подальший процес росту дитини в школі.

5. Не забувайте, що мова та мовлення краще розвиваються в атмосфері спокою, безпеки та любові.

6. У кожної дитини свій темперамент, свої потреби, інтереси. Поважайте її неповторність.

7. Розвивайте основні лінії дошкільного дитинства — вмінняслухати, бачити, відчувати.

8. Допомагайте дитині розвивати дрібну моторику м'язів руки,аби їй було легше опановувати письмо. Для цього необхідно вчи-ти малюка вирізати, малювати, зафарбовувати, будувати, складати невеликі за розміром деталі, зображення. Навчіть дитину зав’язувати та розв’язувати вузлики.

9. Забезпечуйте можливості та умови для повноцінної гри. Гра — це провідна діяльність дошкільника. Л.С. Виготський відзначав: «Чим краще дитина грається, тим краще вона підготовлена до навчання у школі».

10. Допомагайте дитині осягнути склад числа. Немає необхідності¬, щоб вона механічно лічила до 100 і більше. Нехай рахує до 10-20, але особливо важливо розуміти і знати, з яких чисел складається 5 , а з яких — 7 тощо. Це є основою понятійного мислення, розуміння основ математики, а не механічного запам’ятовування.

11. Працюйте над розвитком пам'яті малюка, його уваги, мислення. Для цього пропонується багато ігор, головоломок, задач у малюнках, лабіринтів тощо в різних періодичних та інших виданнях.

12. Запровадьте в сім'ї єдиний режим і дотримуйтеся його ви¬конання (обов'язково всі члени родини).

13. Дитина повинна мати певне доручення і відповідати за його виконання.

14. Необхідною умовою емоційно-вольового розвитку малюка є спільність вимог до нього з боку всіх членів родини.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПСИХОЛОГА ДЛЯ БАТЬКІВ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

Результат пошуку зображень за запитом "поради психолога батькам"

• Підтримайте в дитині його прагнення стати школярем. Ваша щира зацікавленість в його шкільних справах і турботах, серйозне відношення до його перших досягнень і можливих труднощів допоможуть першокласникові підтвердити значущість його нового становища.
• Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими вона зустрінеться в школі. Поясніть їх необхідність.
• Ваша дитина прийшла в школу, щоб вчитися, у неї може щось не відразу виходити, це природно. Дитина має право на помилку.
• Складіть разом з дитиною розпорядок дня, стежте за його дотриманням. Не пропускайте труднощі, можливі у неї на початковому етапі оволодіння учбовими навиками. Якщо у першокласника, наприклад, є логопедичні проблеми, намагайтеся впоратися з ними на першому році навчання.
• Підтримаєте дитину в його бажанні добитися успіху. У кожній роботі обов'язково знайдіть, за що можна його похвалити.
• Пам'ятаєте, що похвала і емоційна підтримка («Молодець!», «Ти так добре впорався!») здатні помітно підвищити інтелектуальні досягнення дитини.
• Якщо вас щось непокоїть в поведінці дитини, його учбових справах, не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до вчителя або шкільного психолога.
• Зі вступом до школи в житті вашої дитини з'явиться людина більш авторитетна, ніж ви.Це – вчитель. Поважайте думку дитини про свого педагога.

 

Що чекає на школярів та їх батьків з 1 вересня

 

Про всі нововведення нового навчального року, розповіла радник міністра освіти і науки Оксана Макаренко:

https://bbcccnn.co/shho-chekaye-na-shkolyariv-ta-yih-batkiv-z-1-veresnya/

 

Як протистояти булінгу – Мін’юст розробив постери для батьків

 

http://nus.org.ua/news/yak-protystoyaty-bulingu-min-yust-rozrobyv-postery-dlya-batkiv/

 

2019-2020 навчальний рік 

Рекомендації для громадян щодо коронавірусу 2019-nCoV

          

Міністерство охорони здоров’я України закликає громадян дотримуватись звичайних заходів обережності.

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та утруднене дихання.

У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.

Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ:

- часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

- під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;

- уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;

- якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;

- відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;

- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м'ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

 

Діти вдома: поради батькам на період карантину

Учора, 26 березня 2020 року,  Кабінет Міністрів України ухвалив запровадження в Україні тритижневого карантину для усіх закладів освіти. Тож перед батьками постає питання, чи варто залишати дитину одну вдома. На це питання не існує однозначної відповіді, основними факторами, на які слід звернути увагу є – психологічна зрілість дитини, побутові навички та відсутність проблем зі здоров’ям. Патрульна поліція радить провести оцінку середовища, в якому ви залишаєте дитину.

- Не буде зайвим заховати з поля зору потенційно небезпечні чи заборонені для користування предмети (запальнички, алкоголь, ліки, хімічні рідини, інструменти, тощо).

- Важливо провести дитині інструктаж та нагадати про основні правила поведінки в побуті, наголосити, щоб вона не відчиняла двері незнайомцям, не гралась з вогнем та електроприладами.

- Також рекомендуємо:

✅ перевірити, чи знає дитина ваш телефон та телефони екстрених служб напам’ять – все одно запишіть їх;

✅ змоделювати різні ситуації поведінки дитини (незнайомець дзвонить у двері, діти кличуть гратися на вулицю, чутно підозрілий запах та інші);

✅ обговорити періодичність зв’язку – наприклад, зідзвонюватися кожну годину або присилати повідомлення у месенджерах;

✅ підготувати для дитини цікаве завдання, щоб їй було чим зайнятися на самоті;

✅ скласти разом розпорядок дня (графік прийняття їжі, вивчення уроків);

✅ розказати про небезпеки в мережі інтернет, якщо доцільно, то обмежте доступ до певних сайтів;

✅ нагадати про правила або заборони відкриття вікон та балкону, а також встановіть перелік дозволених для користування електроприладів;

✅ попросити дитину не розповідати друзям і стороннім, про те, що вона залишилась вдома сама;

✅ домовитися, що дитина не буде відповідати по телефону на дзвінки від незнайомців;

✅ заручитися допомогою близьких або роботодавця, щоб у невідкладному випадку хтось з дорослих міг терміново приїхати до дитини. Чим якіснішу підготовчу роботу ви проведете, тим більш впевненою буде ваша дитина, а ви будете більш спокійними. Крім того, нагадуємо, про відповідальність батьків перед законом. Відповідно до чинного законодавства, якщо з дитиною, яка молодше 14 років, що-небудь трапиться або вона здійснить будь-яке правопорушення, то за її дії будуть відповідати батьки.

2020-2021 навчальний рік 

1. Які будуть правила навчання з 1 вересня. Документ МОЗ.   

https://suspilne.media/51850-aki-budut-pravila-navcanna-z-1-veresna-dokument-moz/

2. В Японії мами першокласників деяких шкіл перед початком навчального року отримують перелік необхідних речей і необхідних навичок.  Які правила з цих Ви виконуєте і що б додали?

Список з 18 пунктів починається так:

«Перш ніж ваша дитина приступить до занять в школі, переконайтеся, що вона здатна виконувати нижче перелічені правила, та, як батьки і члени родини, будь ласка, дотримуйтесь того ж самого кодексу поведінки».

Розділ «Основні правила поведінки»:

1) Уважно слухати, коли хтось говорить.

2) Вітати інших і відповідати на питання чітко і в міру голосно.

3) Мати чітке розуміння того, що речі інших вам не належать.

4) Перед входом знімати взуття і акуратно ставити його в зазначеному місці.

5) Сидячи на стільці, тримати спину прямо.

6) Завжди бути в чистому і добре вигладженому одязі.

7) Тримати свій стіл і навколишні предмети у порядку.

8)Обов'язково потрібно лягати спати рано і рано вставати самостійно.

9) Добре поснідати.

10) Не забувати чистити зуби.

11) Ніколи не брехати.

Розділ «Відносини з друзями»:

1) Ніколи не залишати нікого з однокласників на самоті.

2) Якщо у когось є проблеми, допоможіть.

3) Не кажіть погано про своїх друзів.

4) Вміти ладити, грати і вчитися з ким завгодно.

5) Вміти не просто грати самостійно, але отримувати радість, граючи разом з усіма.

6) Вміти грати на свіжому повітрі для фізичного розвитку і вміти розслаблятися на природі.

7) Якщо допустили помилку, щиро приносити свої вибачення.

 

3.  Як зробити дітей більш активними, створити класні шкільні правила та покращити спілкування з батьками.

Про це та інше розказує   Нова Українська Школа у своєму матеріалі про директорські лайфхаки.   Докладніше: bit.ly/3jJwiNS

                                                                   УВАГА! ЛІТНІ КАНІКУЛИ!

Шановні учні та батьки!

     Ось і розпочинаються літні канікули. Пам'ятайте, що літні канікули - це можливість  набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті знання і використовувати їх у домашніх умовах. Звертаємо увагу на організацію відпочинку Вашої дитини  під час канікул. Приділяйте, будь ласка, більше уваги своїй дитині. Залучайте до виконання домашніх обов’язків. Тримайте під контролем проведення дозвілля сина (доньки) за межами дому у вечірній час.

     Як завжди, кожен з нас проведе канікули по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів - все це чекає на вас влітку. Бажаємо усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок!

      Але також закликаємо Вас завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований:

- Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.

- Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.

- Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.

- Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.

- Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.

- Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.

- Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.

- Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.

- Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.

- Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

2021-2022 навчальний рік 

Пам'ятка для батьків "Навчання в умовах пандемії"

Пам’ятка  для батьків
учнів закладу загальної середньої освіти у зв’язку з

 початком навчального 2021/2022 навчального року в умовах пандемії

Шановні батьки!

  Перш ніж привести дитину в заклад загальної середньої  освіти, будь ласка,  зверніть увагу на особливості організації навчання Ваших дітей в умовах пандемії та дотримуйтеся наступних вимог.

1. Обов’язково кожного ранку перед виходом дитини до школи потрібно робити термометрію, перевіряти наявність респіраторних симптомів: кашель, чихання. За найменших підозр у дитини та членів усієї родини захворювань  (ГРВІ, нежить, підвищення температури тощо), необхідно звернутися до сімейного лікаря та попередити класного керівника чи медичного працівника закладу та прийняти міри самоізоляції.

2. Забороняється вхід батьків до закладів освіти в період карантину в зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19),  крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю... http://velyka-pysarivka.school.org.ua/navchannya-v-umovah-pandemii-13-35-11-29-10-2020/

Моя країна-Україна
Корисні сайти
”Міністерство ”"Освітній освіта в Україні МОІППО
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz

  • Copyright MyCorp © 2024
    uCoz